Dlaczego AKSiM?

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademia Nauk Stosowanych to uczelnia oparta na trzech fundamentalnych wartościach, wyrażonych w słowach: „Fides, Ratio et Patria”. Skupia się ona na nie tylko na kształtowaniu osobowości, ale i ducha. Wiara, rozum i ojczyzna – razem dają siłę do samodoskonalenia i poszukiwania prawdy. W nauczaniu AKSiM ważne jest dążenie do dobra, realizowanie misji kulturowej i cywilizacyjnej wraz z przestrzeganiem norm etycznych i wartości chrześcijańskich.

W pobliżu Hotelu Akademickiego oprócz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II znajduje się również Park Pamięci Narodowej. Jest on hołdem dla Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Na terenie parku znajdują się również dwie przepiękne tężnie solankowe. Warto pomyśleć o wieczornym spacerze, ponieważ otoczenie robi spektakularne wrażenie i sprzyja refleksjom.

W budowie jest również Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II.

Hotel Akademicki to miejsce przyjazne wszystkim studentom. Pokoje są przestrzenne i komfortowe, wyposażone w dostęp do internetu. Do dyspozycji jest lodówka, a w przedpokoju znajduje się miejsce na garderobę, ponadto w każdym pokoju jest łazienka. Na parterze mieści się stołówka, w której można zjeść smaczne posiłki w bardzo przystępnych cenach. Dla studentów dostępna jest również duża kuchnia do samodzielnego gotowania, która znajduje się na każdym piętrze.

Na parterze budynku, obok Dziekanatu Studiów Podyplomowych, mieści się również uczelniana kaplica, dostępna dla naszych studentów przez całą dobę.

Hotel Akademicki mieści się w spokojnej okolicy, która służy spacerom z pięknym widokiem na Wisłę. W sezonie studenci mogą wypożyczać kajaki. W pobliżu jest również miejsce na ognisko.

W celu rezerwacji noclegów prosimy o bezpośredni kontakt z recepcją pod numerem telefonu: (+48) 56 650 40 00

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II znajduje się w pobliżu Hotelu Akademickiego, co ułatwia udział w nabożeństwach. W każdy czwartek o godz. 12:00 odbywają się Msze Święte akademickie. Często o oprawę muzyczną i uświetnienie Eucharystii dba Diakonia Muzyczna z AKSiM.

Msze Święte w niedziele i święta odbywają się według następującego porządku: 08.00, 10.00, 12.00 oraz 18.00 (akademicka – w czasie trwania roku akademickiego).

W dni powszednie (od poniedziałku do soboty) w godzinach: 07.00, 12.00 i 18.00.

W sanktuarium warto zwiedzić Kaplicę Pamięci, która powstała z pragnienia oddania czci Polakom, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Znajdują się tam również witraże przedstawiające sceny z pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej w naszym Sanktuarium można zyskać odpust zupełny w następujące dni:

  • 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i rocznica ustanowienia Diecezji Toruńskiej
  • 2 kwietnia dzień śmierci św. Jana Pawła II
  • 27 kwietnia dzień kanonizacji św. Jana Pawła II
  • 13 maja liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Fatimy
  • 18 maja dzień narodzin św. Jana Pawła II
  • 7 czerwca rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu, ustanowienie go patronem województwa kujawsko-pomorskiego
  • 16 października rocznica wyboru św. Jana Pawła II
  • 22 października liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II
  • 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, rocznica święceń kapłańskich Karola Wojtyły

W te szczególne dni każdy, kto nawiedzi Sanktuarium, będzie w stanie łaski uświęcającej i bez przywiązania do grzechu oraz pomodli się w intencjach Ojca św. (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu) zyskuje odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych.

Biblioteka Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu funkcjonuje od 2001 roku. Jej misją jest służba studentom i pracownikom poprzez gromadzenie i udostępnianie księgozbioru ukierunkowanego na profil edukacyjny Uczelni.

W zbiorach biblioteki znajduje się ponad 56 tysięcy woluminów obejmujących takie dziedziny jak politologia, stosunki międzynarodowe, komunikacja społeczna, dziennikarstwo, filozofia, historia, informatyka, kulturoznawstwo i wiele innych. Znaleźć tu można zarówno publikacje związane z profilem Uczelni jak i również klasykę literatury, literaturę naukową oraz literaturę popularnonaukową.

W zasobach bibliotecznych pomoże się odnaleźć zawsze uśmiechnięta Pani Basia.

Biblioteka AKSiM czynna jest w następujących dniach i godzinach:

Poniedziałek:  8:00 – 16:00
Wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 12:00 -19:00
Czwartek: 8:00 – 15:00
Piątek: 8:00 – 16:00
Sobota:  10:00 – 17:00

Telefon: (+48) 56 650 40 10
E-mail: barbara.szablewska@aksim.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i polubienia profilu facebookowego biblioteki i aktywnego korzystania z jej zasobów!

Park Pamięci Narodowej “Zachowali się jak trzeba” został otwarty 8 sierpnia 2020 r. To miejsce hołdu oddanego wszystkim Polakom, którzy  w chwili najwyższej próby człowieczeństwa zachowali się jak trzeba, ratując współbraci narodowości żydowskiej. Na trzymetrowych postumentach ustawionych w alei tworzącej kontur Polski wypisanych jest 31785 nazwisk Polaków, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów przed śmiercią. Trwa weryfikacja kolejnych świadectw i dokumentów. Nazwiska bohaterów będą sukcesywnie umieszczane na postumentach.