Dziedzictwo myśli Jana Pawła II, to dwusemestralne studia podyplomowe, które mają na celu merytoryczne przedstawienie głównych treści nauczania św. Jana Pawła II w celu zastosowania jego nauczania do poszczególnych sfer życia i działalności człowieka. Studia mają zachęcić do zobiektywizowanej refleksji nad światem, Kościołem, narodem i życiem osobistym i społecznym oraz możliwości podejmowania w sposób kompetentny tej myśli i wdrażania jej w życie.
Słuchaczami studiów mogą być osoby, które legitymują się dyplomem ukończenia studiów wyższych*:
- osoby, które w praktyce zawodowej (np. dziennikarskiej, politycznej, medycznej) pragną postępować zgodnie z sumieniem kształtowanym według najlepszego współcześnie wzorca, jakim jest myśl Jana Pawła II,
- osoby pragnące pogłębić myśl papieską z nadzieją jej zastosowania w swoich sferach aktywności.
* dla osób nieposiadających wykształcenia wyższego istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach w formie kursu dokształcającego.
Zajęcia są zbudowane wokół dwóch celów poznawczych: systematycznej prezentacji myśli papieskiej i jej odniesienia do aktualnych tematów życia eklezjalnego i społecznego. W ramach ukazania pierwszego celu zostaną zaprezentowane: elementy teologii, antropologii, eklezjologii i myśli społecznej Jana Pawła II. W ramach celu drugiego studenci będą zapoznani z uszczegółowieniem niektórych aktualnych aspektów zagadnień dotyczących bioetyki, relacji Kościoła do polityki, narodu i państwa, kultury, pracy i gospodarki, języka i słowa, mediów.
Elementem kształcenia będą analizy tekstów papieskich i zajęcia seminaryjne.
Studia kończą się przygotowaniem pracy dyplomowej.
Absolwent studiów podyplomowych / kursu dokształcającego z Dziedzictwa myśli Jana Pawła II powinien wykazywać się wysokim osobistym etosem życia, wiarą osadzoną w życiu Kościoła, wrażliwością etyczną na problemy społeczne. Powinien także potrafić w sposób zobiektywizowany i logicznie spójny dowodzić swoich argumentacji w przestrzeni dialogu naznaczonego pluralizmem i tolerancją.
Absolwent studiów otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne ze wzorem określonym rozporządzeniem MNiSW. Natomiast absolwent kursu dokształcającego otrzymuje zaświadczenie (certyfikat) o uczestnictwie w kursie.
Planowane terminy zjazdów*:
- Zjazd 1 – 25 listopada 2023 r. (w formie online)
* Kolejne terminy zjazdów zostaną udostępnione po zakończeniu rekrutacji na dany kierunek. Planowany termin zakończenia rekrutacji dla kierunku “Dziedzictwo myśli Jana Pawła II” to 21 listopada 2023 r.
Zajęcia planowane są w formie hybrydowej (część zajęć w formie online, część stacjonarnie w siedzibie Uczelni w Toruniu).
Czesne za studia na kierunku Dziedzictwo myśli Jana Pawła II w roku akademickim 2023/2024 wynosi: 2100 zł w przypadku płatności jednorazowej.
Słuchacz studiów podyplomowych podpisując umowę o naukę składa pisemną deklarację określającą wybór formy płatności.
Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Szczegółowe informacje dotyczące terminów płatności jednorazowych i ratalnych zawiera załącznik. Informacje o opłacie rekrutacyjnej zostały zawarte w zakładce Rekrutacja.
STUDIA PODYPLOMOWE
⇒ Kwestionariusz dla kandydata na studia podyplomowe
⇒ Wysokość czesnego za studia podyplomowe 2023/2024
⇒ Program studiów 2023/2024
KURS DOKSZTAŁCAJĄCY
⇒ Kwestionariusz dla kandydata na kurs dokształcający
⇒ Wysokość czesnego za kurs dokształcający 2023/2024
⇒ Program kursu 2023/2024
Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych prowadzona jest w formie elektronicznej. Jeśli rejestrujesz się pierwszy raz, załóż konto na stronie rejestracja.wsksim.edu.pl lub zaloguj się przez swoje konto Google. Jeśli korzystałeś już wcześniej z naszego systemu rekrutacyjnego, to kolejna aplikacja będzie jeszcze łatwiejsza.
Przystępując do procesu rejestracji przygotuj:
- dane osobowe,
- skan swojego zdjęcia legitymacyjnego (pomożemy Ci dostosować rozmiar i proporcje),
- skan dyplomu ukończenia studiów wyższych (na poziomie studiów licencjackich lub magisterskich),
- opinię księdza proboszcza (z racji światopoglądowych szczegóły do indywidualnego uzgodnienia z władzami AKSiM),
- list motywacyjny (skierowany do rektora AKSiM),
- potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej (jeśli zostało dokonane wcześniej, w tradycyjny sposób).
Wszystkie dokumenty będzie można załączyć w formie plików. W toku internetowej rekrutacji istnieje również możliwość uiszczenia opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł.
Opłatę rekrutacyjną można uiścić również bezpośrednio na konto Uczelni:
Numer konta: 24 1320 1120 2565 2484 2000 0001
Bank Pocztowy S.A. I oddział w Toruniu
W tytule wpłaty wpisując: opłata rekrutacyjna_dziedzictwo_imie i nazwisko kandydata.
Opłata rekrutacyjna:
- jest bezzwrotna w przypadku przyjęcia kandydata na studia, a następnie jego rezygnacji z podjęcia studiów,
- jest bezzwrotna w przypadku nieprzyjęcia kandydata na studia,
- jest zwracana w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.
Po wysłaniu aplikacji rozpocznie się proces weryfikacji złożonych dokumentów. Logując się na swoje konto będziesz mógł obserwować co dzieje się z Twoim zgłoszeniem, a o istotnych sprawach powiadomimy Cię na adres mailowy podany podczas rejestracji.
Oczekując na decyzję możesz skompletować niezbędne dokumenty i wraz z wydrukowanym kwestionariuszem dostarcz je (osobiście lub prześlij pocztą) do Sekretariatu Studiów Podyplomowych.
Zapraszamy na rejestracja.wsksim.edu.pl