Dziedzictwo myśli Jana Pawła II – wyjątkowe studia podyplomowe, również w formie kursu!

Do 15 marca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa rekrutacja na drugą edycję studiów podyplomowych „Dziedzictwo myśli Jana Pawła II”. Studiów, które mają przybliżyć i ukazać wyjątkowość nauczania Papieża Polaka.

Przedmioty proponowane na kierunku przybliżają wyjątkowość postaci Ojca Świętego, a zarazem przedstawiają historię jego życia. Jeżeli doświadczamy dzisiaj kryzysu z solidarnością i porozumieniem narodowym, to warto sięgnąć do nauczania papieskiego.

– To jest nauczanie, które nie przeminęło, które zyskuje swoją wartość z roku na rok. Po śmierci Jana Pawła II przekonujemy się o jego aktualności – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Wykładowcy, którzy przedstawiają dziedzictwo myśli Jana Pawła II, znali Papieża Polaka bardzo dobrze – jak ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który przez wiele lat był osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów podyplomowych w WSKSiM prowadzona jest w formie elektronicznej na stronie podyplomowe.wsksim.edu.pl/oferta-studiow-podyplomowych/