Egzaminy dyplomowe MBA

W dniach 22-23 stycznia 2021 r. odbyły się egzaminy dyplomowe kończące czwartą edycję prestiżowych studiów menedżerskich Master of Business Administration (MBA).

Studia Master of Business Administration rozwijają umiejętności menedżerskie. Są adresowane do tych, którzy już teraz pracują lub chcą pracować na kierowniczych stanowiskach.

– Przede wszystkim są to osoby w większości z dużym stażem pracy, reprezentujący i sektor prywatny, i sektor publiczny – powiedział prof. Zbysław Dobrowolski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kierunku MBA w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Inspiracją do podjęcia kolejnego kierunku kształcenia w tej uczelni były dobre głosy absolwentów poprzednich edycji, ale także moja chęć doskonalenia, kształcenia, zdobywania wiedzy – zaznaczyła Dorota Kargul-Plewa, studentka kierunku MBA w WSKSiM.

– Zdecydowanie będę lepiej zarządzał i rozumiał pewne procesy, które zachodzą w firmie. Myślę, że przełożą się na lepsze zdecydowanie efekty – powiedział Grzegorz Gałczyński, student kierunku MBA w WSKSiM.

Wśród świeżo upieczonych absolwentów prestiżowych studiów jest m.in. Jacek Demich, żołnierz Wojska Polskiego, który obecnie znajduje się ponad 3 tys. kilometrów stąd, gdyż jest na misji w Afganistanie.

– Długoterminowo możemy w biznesie tylko wygrywać z konkurencją etycznie. Nawet jeśli krótkoterminowo można mieć pozytywne reakcje ekonomiczne, jednak długoterminowo nie da się wygrywać bez etyki – zwrócił uwagę dr Bart Tkaczyk, członek komisji egzaminacyjnej, jeden z wykładowców WSKSiM, członek zarządu Energizers, na co dzień pracujący i mieszkający w Stanach Zjednoczonych