MBA w AKSiM – Spotkania z praktykami

W auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się w sobotę „Spotkanie z praktykami”, które zostało przygotowane dla studentów i absolwentów kierunku Master of Business Administration. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier Jacek Sasin oraz biznesmen Roman Kluska.

Uczelnia nie zapomina o swoich absolwentach, czego dowodem było dzisiejsze „spotkanie z praktykami”.

– Mamy gości, którzy wiedzą, co mówią. To nie tylko teoria, ale i praktyka. Życzę Państwu, żebyście budowali Polskę i byli aktywni – mówił podczas otwarcia spotkania o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Obecny w Toruniu wicepremier podkreślał, że AKSiM to kuźnia elit.

– Tych elit nam po prostu tak często brakuje i cieszę się, że jest takie miejsce, gdzie elity są kształcone, a w którym tworzą się dla dobra całego naszego społeczeństwa, narodu, ojczyzny – oznajmił Jacek Sasin.

O etyce w biznesie mówił Roman Kluska, twórca spółki Optimus. Opowiedział swoją historię, jak stał się jednym z najbogatszych Polaków, walczył z systemem komunistycznym, a siłę w przezwyciężaniu trudności, jakie wielokrotnie pojawiały się na jego drodze, dawała mu wiara w Boga i „Dzienniczek” św. siostry Faustyny.

– Przychodząc wykończony po pracy w Optimusie, codziennie czytałem chociażby fragment „Dzienniczka”. Ja ten „Dzienniczek” przeżywam, uczę się, co jest dobrem, co złem. Uczę się słowami Pana Jezusa o całym sensie życia i po co ja jestem – zaakcentował Roman Kluska.