Egzaminy dyplomowe na kierunku Retoryka i wystąpienia przed kamerą

W sobotę 3 czerwca w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się egzamin dyplomowy na studiach podyplomowych retoryka i wystąpienia przed kamerą.

Absolwenci kierunku występowali przed komisją egzaminacyjną, swoimi kolegami z grupy oraz rodzinami. Był to czas podsumowania studiów, ale bardzo radosny i owocny. Przebiegał w świątecznej atmosferze. Przemawiający w swoich wystąpieniach skupiali się na zagadnieniach zawodowych lub z kręgu ich zainteresowania. Można było wysłuchać wystąpień m.in. na takie tematy: Tradycja czy nowoczesność?, Czy przebaczenie drugiemu człowiekowi jest możliwe?, Wschód Słońca na Etnie – czy zwiedzanie wulkanów jest bezpieczne?, Czy możemy powtórzyć dzisiaj za św. Hildegardą, że „muzyka budzi w człowieku tęsknotę za rajem”?, Święty Józef – patron na trudne czasy, Czy można pogodzić macierzyństwo i niepełnosprawność dziecka z karierą zawodową?

Retoryka i wystąpienia przed kamerą to studia podyplomowe odpowiednie dla każdego, kto pracuje z ludźmi, komunikuje się z nimi. A przecież dotyczy to każdego z nas. Jak rozmawiać z innymi, żeby być zrozumianym, jak korzystać z narzędzi komunikacyjnych, jak wystąpić, choćby na wideokonferencji, czy przed kamerą telewizyjną. Tego uczymy się podczas zajęć.

Na kolejna edycję studiów z retoryki i wystąpień przed kamerą już można się zapisywać. Zajęcia rozpoczną się po wakacjach. Uczelnia ma w swojej ofercie także szkolenia z tego zakresu, jeśli są zainteresowane osoby czy grupy, także serdecznie zapraszamy.